X
تبلیغات
زولا
زمان ثبت : جمعه 5 تیر 1394 در ساعت 13:01 ~ چاپ مطلب
نویسنده : فرانچسکا
عنوان :

!Hello Gym


برچسب‌ها : روزمرگی ها، نقاشی، یوگا، gym


© Jordon Cheung


1)  هر وقت از جلوی کتابخانه ام رد می شوم و چشمم به کتاب حدیث بندگی و دلبردگی می افتد یاد کلاس یوگا می افتم. اینکه چقدر دلم می خواست برنامه ام را تنظیم می کردم و دوباره یوگا می رفتم.  بهمن ماه پارسال بود و مثل هر چهارشنبه برای کلاس یوگا لحظه شماری می کردم. آن روز استاد با یک کیف بزرگ پر از کتاب آمد و به بچه ها گفت بدون اینکه در کیف را نگاه کنند دست برده و کتابی بردارند. نمی دانم چرا از همان لحظه که شروع کرد به پخش کردن کتاب ها چیزی در ته دلم می گفت یک کتاب از دکتر سروش به من می رسد و آخرش هم همین شد. استاد گفت همیشه بعد از اینکه کتابی را خواندم آن را می بخشم تا دیگران هم از آن استفاده کنند. شما هم با این کتاب ها همین کار را کنید. هنوز وقت نکرده ام کتاب را بخوانم. یعنی وقت داشته ام اما چون می دانم برای خواندن این کتاب نیاز به تمرکزی دارم که الان ندارم پس همین طور در کتابخانه مانده است. 


2) یک سفارش نقاشی بر روی مانتو دارم که برای خاله همکارم است. یک خانم محترم که حدود 72 سال سن دارند. به همکارم گفتم که باید کمی صبر کنید چون من باید در حال و هوای نقاشی باشم تا بتوانم طرح بزنم و بکشم.  حالا که این حس نقاشی آمده همکار من هر روز با یک خبر جدید از خاله اش می رسد. یک روز طرح شلوغ می خواهد و یک روز دیگر طرح ساده. یک روز گل دار و روز دیگر بته جقه دار. خدا آخر و عاقبت ما را به خیر کند. فکر نکنم حالا حالاها این مانتو کشیده شود.  برای من، نقاشی هم دقیقا مثل شعر گفتن می ماند. حال و هوای خودش را می خواهد.


3)  بالاخره دخترعمه ام موفق شد نزدیک محله مان دو باشگاه ورزشی مخصوص خانم ها پیدا کند که تا ساعت 9 شب باز هستند. البته این نزدیکی به اندازه  20 دقیقه رانندگی است  و اگر قرار باشد با تاکسی برویم تقریبا 45 دقیقه طول می کشد. فعلا چاره ای نیست. تمام باشگاه های اطرافمان حداکثر تا 5:30 بعد از ظهر باز هستند. گویی زنان کارمند حق ورزش کردن ندارند. قرار است یکشنبه برویم و ببینیم کدامشان بهتر هستند. اول از همه از لحاظ تهویه و نظافت، دوم بقیه موارد.


4) قبل از عید بود که استاد کلاس زبانم که فعلا دوره ICC را با ایشان می گذرانم، کلاس جدیدش با عنوان ICC movie را معرفی کرد. به قول ایشان این کلاس قرار بود در listening ما تحولی عظیم ایجاد کند. کلاس چهار دوره 6 جلسه ای داشت که هفته ای یکبار برگزار می شود. به عبارتی کل دوره 6 ماه طول می کشد.  استاد بعد از معرفی اولیه، برای داغ تر کردن پیاز داغ کلاس جدید، اعلام نمودند که هر کلاس فقط 26 نفر ظرفیت دارد و تعداد نفرات متقاضی، بالای چند صد نفر می باشند. همین شد که بعد از کلاس همگی به سمت بخش ثبت نام هجوم بردیم تا جزو آن 26 نفر خوش شانس باشیم. 

  کلاس اوایل اردیبهشت ماه برگزار شد. یک عده آمده بودند التماس می کردند که استاد ظرفیت کلاس را بیشتر کند تا ما هم از این کلاس بهره مند شویم که متاسفانه یا خوشبختانه استاد موافقت نکرد.  به نظر من در این گونه کلاس ها هر چه تعداد دانش آموزان کمتر باشد، بازدهی کلاس بالاتر می رود. جلسه اول و دوم که سپری شد فهمیدم که با ثبت نام در این کلاس چه اشتباه بزرگی مرتکب شده ام . روند آموزش بدین گونه است که استاد چند برگه شامل یکسری سوال بین ما پخش می کند. سپس فیلمی آموزشی که نظیر آن در کتاب های آموزش listening به وفور یافت می شوند را پخش  کرده و ما باید بعد از پخش فیلم به سوالات جوا ب دهیم و  بعد جواب ها را با ما چک می کند. همین.

خوب استاد عزیز این کار را هم که خودمان با صرف  30 هزار تومان هزینه و خرید کتاب های tactics for listening داریم انجام می دهیم. دیگر نیاز نبود که 120 تومان هم به شما بدهیم و وقت مان را هم با نشستن سر کلاس تان تلف کنیم.  اعتراف می کنم که جو گیر شدم و در این کلاس ثبت نام کردم. انتظار داشتم کلاس با این تعاریفی که استاد از آن می کرد بسیار سطح بالایی داشته باشد. اما متاسفانه اینطور نبود.  بچه های دیگر هم همین نظر را داشتند اما کمی دلایلشان با من متفاوت بود. آن ها می گفتند listening ما قوی نیست اما این کلاس هم کمکی به بهتر شدن آن حتی به اندازه ای بسیار کم هم نکرده است. این شد که از جلسه سوم به بعد همین طور تعداد حاضرین کم تر شد تا اینکه جلسه آخر فقط 6 نفر سر کلاس حضور داشتند. بهترین جلسه کلاس هم همین جلسه آخر بود که باید یک متن را می خواندیم و صدایمان را ضبط می کردیم. استاد هم در کلاس صدایمان را پخش کرد و ایراداتمان را گرفت. یکی از موارد مهم در بازده جلسه آخر کم بودن تعداد نفرات حاضر بود وگرنه با وجود 26 نفر در کلاس فکر نمی کنم فرصت می شد صدای تمام بچه ها پخش شود و ایراداتشان برطرف شود. 

چهارشنبه سرکار بودم که دیدم گوشیم زنگ می خورد از آموزشگاه بود.  خانمی از پشت خط گفت که دوره دوم کلاس ICC movie از هفته دیگر شروع می شود و اینکه آیا تمایل دارم ثبت نام کنم یا خیر؟ گفتم خیر. ایشان هم با گفتن یک خیلی ممنون غلیظ گوشی را قطع کردند. مثل اینکه فعلا تا دوره های جدید کلاس ICC و جو گیر شدن عده ای دیگر مثل ما، کسی برای ثبت نام در دوره  ICC movie  صف نخواهد کشید.نظرات (7)
زمان ثبت : دوشنبه 29 تیر 1394 ساعت 07:10 [لینک نظر]
نویسنده : شیرین
امتیاز : 0 0
وااای چه وبلاگ نازی داری
مطالبی که میذاری رو خیلی دوست دارم
وبلاگ منم تو بلاگفا فنا شد از اول دارم مینویسم
پاسخ:
مرسی عزیزم. امیدوارم موفق باشی.
زمان ثبت : جمعه 12 تیر 1394 ساعت 06:33 [لینک نظر]
نویسنده : آناهیتا
وب/وبلاگ : http://farfalla.blog.ir
امتیاز : 0 0
عاقا... بنظر من کلاس زبان تنها چیزی ک تقویت ممکنه بکنه اسپیکینگ و رایتینگه...
اسپیکینگ یه چیز کاملن ایندیویژواله و آدم باید خودش تقویتش کنه, و بنظرم هیچی اندازه ی فیلم دیدن و آهنگ گوش کردن تاثیر نداره. دیدن رئالیتی شو ها و مسابقه ها هم خیلی کمک می کنه چون آدمای توش, مخصوصن توی این مسابقه ها آدمای معمولی ن و شاید کمتر از یه هنرپیشه افه داشته باشن و قابل درک تر باشن.
و اینکه اگر حس می کنید تا حدی متوجه می شید که طرف چی می گه هیییچوقت از زیر نویس استفاده نکنید. چون باعث میشه حواس آدم پرت شه و دقت نکنه طرف چی می گه...

اوووه چقد نطق کردم. یکی این میکروفنو بگیره
پاسخ:
میکروفونو بده بیاد نوبت منه D:
برای تقویت زبان بعد از دانستن مقدمات باید برای وسیع شدن دایره لغات کتاب رمان به زبان انگلیسی خوند و برای تقویت لیسنینگ و اسپیکینگ هم با انگلیسی زبانها صحبت کرد. این بهترین راهه.
زمان ثبت : پنج‌شنبه 11 تیر 1394 ساعت 19:59 [لینک نظر]
نویسنده : یوسف
امتیاز : 0 0
منم وقتی میخوام یه چیزی بخونم و ضبط کنم باید حسش باشه. حتی گاهی واسه تمرین هم نیاز به حس دارم ( فک کنم اسم این مورد اخیر تنبلی باشه نه حس نداشتن )
حس گیتار تمرین کردن که تقریبا اصن نمیاد سراغم نمیدونم چرا ؟
ولی کاملا با این حس نقاشی آشنام، خودم خیلی وقته چیزی نکشیدم ولی خواهرم که نقاش هست راجع به این حس که گفتی صحبت کرده باهام.
پاسخ:
کلا کارهای هنری برای اینکه خوب از آب در بیاد حتما باید حس انجامش باشه وگرنه خوب نمیشه و باید دوباره انجامش داد.
زمان ثبت : یکشنبه 7 تیر 1394 ساعت 15:42 [لینک نظر]
نویسنده : sepid
امتیاز : 0 0
سلام فرانچسکای عزیز
من تو وبلاگ قبلیت برای آخرین پستت نظر گذاشته بودم که زیر سایه ی بلاگفا فک کنم پریده..
شما کتاب رگه طلا رو تموم کردی؟
میخواستم بدونم به دردت خورد؟یعنی کتاب خوبیه؟
پاسخ:
سلام سپید جان.
بله متاسفانه در بلاگفا فقط کامنتهای دو سال پیش موجوده.
نه هنوز تمومش نکردم. یک ذره خواندن این کتاب زمان بره. ولی کتاب جالبیه. حتما بخوانیدش.
زمان ثبت : شنبه 6 تیر 1394 ساعت 14:46 [لینک نظر]
نویسنده : آیبک
امتیاز : 0 0
بعضی کتاب ها رو فقط کافیه شروع کنی تا خودش با خودش حسش رو بیاره.
پاسخ:
اینجور کتاب ها روباید همت کرد و شروع کرد، تموم کردنشم با خداست. الان سه ماهه مثنوی رو شروع کردم تو بیست صفحه اولش موندم. تنبل شدم.
زمان ثبت : شنبه 6 تیر 1394 ساعت 01:22 [لینک نظر]
نویسنده : خزنده
وب/وبلاگ :
امتیاز : 1 0
اوه اوه پس این کلاس listening جهانی شده! سه چهار سال پیش توی موسسه ای که درس دادم مدیر موسسه گفت آقای خزنده شما مجردی وقت داری جمعه ها بیا کلاس listening برگزار کن. گفتم چه کتابی؟ گفت tactics و VOA و فیلم و اینا. گفتم جناب، من که همه ی اینا رو کار می کنم با شاگردام. چیزی اضافه نداریم. گفت خب بعضیا هستن فقط listening می خوان. گفتم والا من توی 8 سال تحصیل و 2 سال تدریس زبان کلاس listening ندیدم! کلاس conversation زیاد دیدم ولی این دیگه نوبرشه! با یه لبخند شیطانی گفت حالا شما پولشو می گیری دیگه. جمعه هم هست می صرفه برات. گفتم آقا... من اصن نمی دونم چی باید کار کنم! نمی شه 2 ساعت تکتیکز گذاشت واسه ملت که. مکالمه اگه گذاشتید من در خدمتم... اصولا بنگاه پول شده این موسسه های زبان و کنکور و

من گذاشتم دانشگاه قبول شم بعد برم باشگاه آخه ماهانه 10 تومنه هزینه ش
پاسخ:
آره بابا فقط میخوان پول در بیارن.
آخه من خنگ رو بگو. من که خودم کتاب صوتی به زبان اصلی گوش میدم. فیلم و سریالم بدون زیرنویس میبینم مشکلی هم ندارم. واقعا جو گیر شدم ثبت نام کردم. فکر کنم اون روز خیلی خسته بودم و خوابم میومده نمی فهمیدم چیکار دارم میکنم.
زمان ثبت : جمعه 5 تیر 1394 ساعت 17:32 [لینک نظر]
نویسنده : II ELV OMIN
وب/وبلاگ : http://ii-elv-omin.blog.ir/
امتیاز : 0 0
فیلم دوبله نشده ببین زیر نویس...
اینا بهتره جانم.
کتاباتو خوندی بده من اگه حسشو داری پست کنی...
پاسخ:
چشم، حتما
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.