X
تبلیغات
زولا
زمان ثبت : جمعه 27 شهریور 1394 در ساعت 22:43 ~ چاپ مطلب
نویسنده : فرانچسکا
عنوان :

!Goodbye Gym


برچسب‌ها : در میان مشنگ ها، فیتنس، لایف استایل

\

© Bruce Emmett


- اگر اشتباه نکنم اوایل ماه رمضان یا چند روز مانده به شروع آن بود که در باشگاه ثبت نام کردم. ظاهراش بسیار شیک و مرتب بود، مربی خصوصی داشت و ساعت کاری باشگاه هم تا هشت شب بود که برای من موهبتی محسوب می شد. البته هزینه ثبت نام هم نسبت به دیگر باشگاه ها خیلی بیشتر بود. بالاخره موفق شده بودم نزدیک به خانه باشگاهی پیدا کنم که فقط مخصوص خانم ها بوده و ساعت کاری اش تا بعد از اتمام ساعت کاری من هم ادامه داشت. روز اول به مربی معرفی شدم. وزن ام را یادداشت کرد و سایزم را اندازه گرفت و نتایج را در چارت مخصوص به من نوشت و پرسید: " خوب می خوای چی کار کنی؟" یک عالمه جواب خوب در آستینم داشتم که تحویل اش بدهم که خوب ادب حکم می کرد در اولین جلسه آشنایی این کار را نکنم. گفتم خوب می خوام ناحیه شکم و ران لاغر تر بشود و قویتر شوم. بالای برگه نوشت چربی سوزی کامل!!!!!

بعد هم شروع کرد به نوشتن برنامه ورزشی مطابق با نتایج موجود در چارت. وقتی برنامه را گرفتم و مطالعه کردم دیدم بیش از 80 درصد آن فقط کار با دمبل و هالتر بوده و تمرکز تمرینات عملا بر روی بازو هاست. بازوی من نه چاق است نه لاغر و کاملا متناسب است. صلاح دیدم حرفی نزنم و شروع کردم به دویدن روی ترد میل و بعد هم انجام حرکات. 

برای خواندن دست خط مربی واقعا مشکل داشتم. البته در صورت خواندن هم از آنچه نوشته بود سر در نمی آوردم. این شد که برای هر تمرین باید می رفتم سر میزاش، می ایستادم و سر کج می کردم تا بعد از 10 دقیقه که حرف اش با همکارش یا تلفن تمام شد با حالت بسیار طلبکارانه ای به طرفم رو برگرداند که چی کار داری؟

این شد که من آن روز فقط توانستم سه تا حرکت را یاد بگیرم و روزهای دیگر هم ترجیح دادم به جای تحمل بداخمی های مربی،  بی محلی هایش و در نهایت توضیح لفظی  نحوه انجام حرکت با استفاده از واژگانی که فکر کنم از فرهنگستان زبان و ادب فارسی استخراج شده بودند و من اصلا از آن ها سر در نمی آوردم،  حرکات را از اینترنت سرچ کنم و نحوه درست انجام دادنشان را یاد بگیرم.

از آنجایی که تا ساعت 8 باشگاه باز بود و یک ساعت و نیم می توانستیم ورزش کنیم. طوری برنامه ریزی میکردم که ساعت 6:15 آنجا باشم و شروع کنم به گرم کردن. راستش فقط همان روز اول توانستم از تردمیل استفاده کنم و روزهای دیگر به علت شلوغی بیش از حد باشگاه (به نحوی که برای راه رفتن باید مواظب می بودیم به همدیگر برخورد نکنیم) سعادت استفاده از ترد میل را پیدا نکردم و به همان شیوه های سنتی گرم میکردم. یعنی دو درجا میزدم. کاری که در خانه هم می توانستم بکنم.

روز سوم بود که دیدم ساعت 7 مربی ها لباس پوشیده اند و ایستاده اند دم در ما را نگاه می کنند و غر می زنند که زود باشید تمامش کنید ما روزه ایم حال نداریم می خواهیم برویم خانه. دیدیم نمی شود اینجوری ورزش کرد بلند شدیم و آماده شدیم. روزهای بعد هم وضع به همین منوال بود یعنی من پول کامل یک جلسه را داده بودم و فقط می توانستم از نصف زمانم استفاده کنم. حتما فکر می کنید بهشان اعتراض کردم. نه نکردم. خیلی وقت است حوصله اعتراض و سروکله زدن با آدم های بی شعور را ندارم. متاسفانه در این مدت که من آنجا بودم خبری از کسی به اسم مدیر باشگاه نبود. یعنی معلوم نبود اگر مشکلی داری به غیر از منشی باید پیش چه کسی بروی. این شد که ترجیح دادم دیگر نروم باشگاه. فقط 6 جلسه رفتم. گفتم عیبی ندارد 8 جلسه دیگر هم فدای سرم.

آن مدتی که در اینترنت انجام حرکات صحیح را از سایت انجمن بدنسازی ایران و همچنین آمریکا سرچ می کردم. متوجه شدم حدود 80 درصد حرکات بدون نیاز به هیچگونه دستگاه و وسیله ورزشی خاصی در خانه هم قابل انجام است. در این جستجو ها با سایت 30dayfitnesschallenges.com  آشنا شدم و حدود دو ماه است که تمرین هایش را انجام می دهم. دو سایز کم کردم و احساس قدرت و شادابی بیشتری میکنم. با کمک یکی از دوستانم که در فرنگ زندگی می کند تمرینات  kayla itsines bikini body training guide را تهیه کردم و از فردا هم آن را شروع میکنم. 

معمولا بیشتر افرادی که من می شناسم برای شادابی و روحیه گرفتن و بودن در یک جو شاد و در نهایت رسیدن به تناسب اندام باشگاه می روند. اما اولین هدف من رسیدن به تناسب اندام و در نهایت تقویت  بدنم تحت نظر یک مربی خوب بود و زمانی که مهم ترین فاکتور این معادله یعنی مربی خوب، مجهول بود ترجیح دادم  عطای باشگاه رفتن را به لقایش ببخشم.


نظرات (5)
زمان ثبت : جمعه 3 مهر 1394 ساعت 12:10 [لینک نظر]
نویسنده : آیبک
امتیاز : 0 0
برخلاف باشگاه های دیگه که گویا تو تابستون شلوغ می شن کلاس های یوگای ما بعد ماه رمضون به کل از هم پاشید. یک مدت اراده کردم و خیلی منظم تو خونه تمرین می کردم اما دو روز که برنامه به دلایلی بهم می خوره دیگه برگشتن اراده سخت می شه انگار
پاسخ:
آره متاسفانه برنامه که بهم میریزه سخت میشه دوباره دنبالش رو گرفت. ولی اگر بهش عادت کنیم فکر کنم بشه منظم انجامش داد. یوگا خیلی خوبه فوق العادست. متاسفانه من فعلا نمی تونم یوگا برم. شاید از دی ماه دوباره برم.
زمان ثبت : پنج‌شنبه 2 مهر 1394 ساعت 12:19 [لینک نظر]
نویسنده : آی دا
وب/وبلاگ : http://inthemoon.blog.ir
امتیاز : 0 0
وای چه خوب که دوباره می نویسین ^__^
خوب کاری کردین که دیگه نمیرین
وقتی در شانمون بهمون احترام نمیذارن و براشون وقت و هزینه ای که صرف کردیم مهم نیست، همون بهتر که مشتری هاشون کم بشه
پاسخ:
مرسی آیدا جان.
متاسفانه مشتری هاشون کم نمیشه که بیشتر هم میشه. ما عادت نداریم به خودمون احترام بزاریم. باور نمی کنی اون روزهایی که بدون اطلاع قبلی یک ساعت زودتر تعطیلمون کرد. حتی یک نفر هم (به غیر از من) اعتراض نکرد.
زمان ثبت : شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 15:02 [لینک نظر]
نویسنده : نغمه
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
عزیزم باشگاه ها معمولاً در زمینه بدنسازی هیچ کاری برات نمیکنند، فقط تا جایی که میتونن ثبت نام میکنند و فکر نمیکنن این همه آدم با این تعداد دستگاه کم باید چی کار کنن، اولش یه برنامه میدن و میرم پی کارشون
اینکه تو خونه تمرین میکنی خیلی خیلی عالیه، ولی متاسفانه من تو خونه تنبلیم میاد، ترجیح میدم برم باشگاه،
اگر یه موقع خواستی دوباره بری باشگاه، حتما از کلاس ها استفاده کن، مثلا من کلاس TRX، زومبا، رقص و پیلاتس رفتم، تمام مدت مربی بهمون تمرین میداد و حتا نمی گذاشت یکمی هم استراحت کنیم و سر ساعت هم شروع و تموم میکنن
من بخاطر محل کارم چند تا باشگاه سمت غرب تهران (شهرک غرب و ستارخان) رفتم که کلاس هاشون عالی بود و تا 10 شب هم باز هستن
پاسخ:
درسته متاسفانه اینجا هنوز معنی مربی بدنسازی و وظیفه اش جا نیافتاده. مربی های فکر می کنند تنها ظیفه شون فقط جلوی آینه ایستادن یا حرف زدن با تلفنه.
آره غرب تهران چند تا باشگاه خیلی خوب داره ولی شرق از این نظر خیلی ضعیفه.
زمان ثبت : شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 12:53 [لینک نظر]
نویسنده : خورشید
امتیاز : 0 0
منم همین مشکل رو با باشگاه داشتم و کجدار و مریز ادامه میدم. البته از پاییز باشکاهها خیلی خلوت میشن.
پاسخ:
باشگاه خلوت خیلی خوبه. ولی من که حالا حالاها قصد باشگاه رفتن ندارم.
زمان ثبت : شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 09:08 [لینک نظر]
نویسنده : سیاوش
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
سلام، متاسفانه تقریباً همه چی و نه فقط باشگاه همینطوریه چقدر برای من حس بدی ایجاد میشه وقتی باهام اینجوری رفتار میکنن و بدبختانه تقریباً تجربه هر روزه منه، در ضمن تشکر زیاد برای معرفی این سایت خوب، شاد و موفق باشید.
پاسخ:
خواهش میکنم.
متاسفانه آدم ها خودخواه و بی مسئولیت شدند و با رفتارهاشون بقیه رو ناراحت میکنند. قسمت بد ماجرا اینجاست که اصلا هم براشون مهم نیست.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.