X
تبلیغات
زولا
زمان ثبت : جمعه 14 اسفند 1394 در ساعت 12:46 ~ چاپ مطلب
نویسنده : فرانچسکا
عنوان :

a kick-ass red lipstick


برچسب‌ها : در میان مشنگ ها، روزمرگی ها، کودک درون، رژ لب قرمز

© Chellie Carroll


ساعت 10:30 دقیقه است.ایمیل هایم را چک می کنم و در حالیکه هندزفری در گوشم است و مشغول خوردن هات چاکلت هستم، به ترجمه بقیه مقاله ام ادامه می دهم. در محل کار من تمامی کارهایی که منجر به شاد شدن روحیه شما می شود ممنوع است. مانند خوردن چای، قهوه، هات چاکلت و انواع کیک و بیسکوییت غیر از ساعات 9 صبح و 3 بعداز ظهر(حال اگر گرسنه تان شد دیگر مشکل خودتان است، فتوسنتز کنید.)، چک کردن گوشی موبایل یا صحبت با آن، چک کردن سایت هایی غیر از سایت شرکت و سایت های مربوط به شرکت و صحبت با همکاران دیگر راجع به مواردی غیر از کار، یادم رفت بگویم اجتماع بیش از یک نفر نیز ممنوع است. حال با این تفاسیر گوش کردن به موزیک که دیگر جای خود دارد. حتما تا به حال حدس زده اید که با این شرایط من یک شورشی محسوب می شوم. کاملا درست حدس زدید. من هر ساعتی که دلم بخواهد نوشیدنی می خورم. گوشیم را هم چک می کنم. در روزچند دفعه هم به سایت دیجیکالا و یاهو سر میزنم. مهم تر از همه این که جدیدا موسیقی هم گوش می کنم. البته باید عرض کنم که به جای سه نفر هم کار میکنم و مدام هم غرغر می شنوم که من خوب نیستم و اصلا کلا کار نمی کنم. اما خوب یاد گرفته ام چگونه یک گوشم را در و دیگری را دروازه کنم. به عبارت دیگر اصلا برایم مهم نیست که بقیه، خصوصا مدیریت عامل،  راجع بهم چه فکری می کنند.

به اطرافم نگاه می کنم بچه ها مشکوک به نظر می رسند، همه اش دور هم جمع می شوند و پچ پچ می کنند و در این بین هم هی به من اشاره می کنند و یه چیزهایی می گویند که برای من مفهوم نیست. دارم lana del rey گوش می دهم و دقیقا وسط ترجمه یک جمله مهم هستم بنابراین برایم مهم نیست که دارد چه اتفاقی می افتد، حالا می فهمید که چرا موسیقی گوش میکنم؟ چون نویز محیط را کاهش می دهد و تمرکز من را بر روی کاری که انجام می دهم افزایش می دهد. بالاخره مینا می آید و هندزفری را از گوشم در می آورد و می گوید میدونی چی شده؟ میگویم: نه. می گوید: خرم دارد مدیرعامل شرکت بالا می شود. یک لحظه نگاهش می کنم، واقعا از شنیدن این مطلب نه تعجب کردم نه مثل بقیه بهم شوک وارد شد. کاملا مشخص بود که یک روز این اتفاق می افتد. چرا اسمش را گذاشتیم خرم سلطان، خوب بایدهم مدیر عامل بشود.

مدیرعامل بالا خانومی بود با مدرک مهندسی برق و 10 سال سابقه کار در همین شرکت. خرم ما در عوض مدرک اش را هنوز که هنوزه دارد می گیرد، از کجا؟ فراگیر آزاد، چه رشته ایی؟ بازاریابی. سابقه کار؟ دو سال است در بخش فروش شرکت ما است، در جاهای دیگر چند سال منشی مدیرعامل بوده و در بخش فروش هم کار کرده است. چند روز پیش داشت از یکی از بچه ها می پرسید دیکته صحیح عبارت "من بعد از این" چجوری است؟ او هم می گفت همون جوری که میگی بنویس دیگه من بعد از این. اما خرم اصرار داشت که اشتباه میکنی چون همه می گویند مم بعد از این. به قول مدیریت اعظم خرم خیلی خوووووووبه خیلی، همه چیش خووووووبه. چند روز قبل ترش هم آمده بود پیش من و می پرسید. s آپاستروف اس را قبل از کاما بزارم یا بعد از آن، حالا به کاما کاری ندارم. اما کسی که نه تنها زبانش بلکه همه چیزش خیلی خوب است، حداقل می داند s آپاستروف را کدام گوری بگذارد که هم خدا را خوش بیاید هم مدیریت اعظم را. 

چرا خرم خوبه؟ چون در هر جمله ای که می گوید سه برابر کلمات به کار رفته، ناز و عشوه می آید. از نظر خرم بوتاکس برای سلامتی بدن و شادابی پوست مفید است. دقیقا نمی دانم با استناد به چه مقاله پزشکی این حرف را میزند. بر این اساس لب ها، پیشانی و بالای استخوان پلک هایش را هر شش ماه بوتاکس می کند. سولاریوم فراموش نشود و صد البته استفاده از ضد آفتاب بعد از سولاریوم. عمل بینی و دیگر عمل های زیبایی نیز از قلم نیافتد. مهم ترین مسئله استفاده از رژ لب قرمز جگری در هنگام جلسه با مدیریت اعظم است. البته نمی دانم چرا همیشه این جلسات بعد از ساعت اداری برگزار می شوند.

دیدن خرم وقتی عصبانی است، خالی از لطف نیست. شروع به لرزیدن می کند و پشت سر هم و بی وقفه جیغ می کشد.چند هفته پیش دعوای بدی بین او ویکی از بچه های فروش درگرفت و خرم شروع کرد به جیغ زدن که همتون به من حسودیتون میشه چون من پیش بالا عزیزم و شما نیستید. همکار فروش هم گفت باشه بسه همه اش را فهمیدیم. اینجا بود که شروع کرد به لرزیدن و پشت سرهم جیغ میزد که منظورت چیه یعنی من ج....ام، یعنی من میرن بالا می....م. واااای ببینید به من چی میگه از حسودیش به من تهمت میزنه. همکارفروش؟؟؟؟؟ بقیه بچه ها؟؟؟؟؟ منD: D: از قدیم گفتن تا چوب را بر میداری گربه دزده خودش فرار می کند. خیلی وحشتناک است، مگر نه؟ دنیای آدم بزرگ ها خیلی کثیف و وحشتناک است. خوشحالم که فقط ظاهرم بزرگ شده است و هنوز هم  کودک درونم عنان زندگیم را به دست دارد.

هنوزهم نمی فهمم چرا بچه ها اینقدر تعجب کرده اند، من که می دانستم این روز می رسد تازه به نظرم دیر هم رسید.

نظرات (7)
زمان ثبت : چهارشنبه 26 اسفند 1394 ساعت 10:55 [لینک نظر]
نویسنده : نغمه
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
تو همه شرکت ها گویا از این خرم سلطان ها وجود داره،
خدا ریشه شون رو از رو زمین بر داره، همین طور مردای ضعیف النفس که به این جور زن های بی بته پر و بال میدن!!
پاسخ:
متاسفانه این جور آدم ها همیشه پیشرفت می کنند و به جاهای خوب خوب می رسند.
زمان ثبت : جمعه 21 اسفند 1394 ساعت 23:55 [لینک نظر]
نویسنده : آی دا
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
سلام فرانچسکا جان
خوب هستین؟
یکی از دوستان که فکر میکرد من شیمی خوندم سوالی برام مطرح کرد; منم براش توضیح دادم شیمیست نیستم
یادم افتاد شما شیمی خوندین گفتم از شما بپرسم
چه طور میشه فهمید یه ماده خوش رفتاره یا نه ؟
دنبال خوش رفتار بودن یا نبودن اینام ؟
tio2
sno2
mn
sio2
zno

ممنون اگه جواب بدین
پاسخ:
سلام آیدای عزیزم
راستش اولین باره اصطلاح ماده خوش رفتار رو می شنوم.
ما تو شیمی اصطلاح نرم و سخت داریم.
عناصر نجیب رو هم که حتما میشناسی.
ولی خوش رفتار رو تا بحال نشنیدم.
شاید منظورش نرم و سخته؟
زمان ثبت : سه‌شنبه 18 اسفند 1394 ساعت 19:52 [لینک نظر]
نویسنده : تهمینه
وب/وبلاگ :
امتیاز : 1 1
اوووووووووووووووووووف چه خرمی دلم خواست
پاسخ:
دلت خواست واقعا؟
زمان ثبت : سه‌شنبه 18 اسفند 1394 ساعت 19:01 [لینک نظر]
نویسنده : پریا
وب/وبلاگ : http://rogaaa.blog.ir
امتیاز : 0 0
قلمتون خیلییییی زیباست.همه ی ارشیوتونو خوندم.
چقدر عکس ب متن میاد
بنظرم شورشی بودن خیلی خوبه.کلا از روحیه بله چشم گو خوشم نمیاد.
و چقدر خوبه ادم همیشه کودک درونش فعال و چ بسا گاهی بیش فعال باشه
پاسخ:
سلام، ممنون ازوقتی که گذاشتی و آرشیو رو خوندی،لطف داری عزیزم.
آره کلا من در قالب قوانین اینچنینی نمیگنجم.
کودک درون که باید فعال باشه.
زمان ثبت : دوشنبه 17 اسفند 1394 ساعت 11:56 [لینک نظر]
نویسنده : خاموش
وب/وبلاگ : http://dirgir.blogfa.com
امتیاز : 0 0
طرز برخوردتو با کار لایک
پاسخ:
مرسی
زمان ثبت : شنبه 15 اسفند 1394 ساعت 20:30 [لینک نظر]
نویسنده : پدربزرگ
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
هر روز که نه ولی چن روز یه بار سری میزدم تا ببینم چیزی نوشتی یا هنوز چای لاته رو هم می زنی... خیلی خوشحال شدم که به جای هم زدن چای لاته جمله تازه ای دیدم
پ.ن: خواستم بگم همیشه می خونمت و به نظرم آدم منحصر به فرد و جالبی هستی، موفق و شاد باشی
پاسخ:
مرررررررسی ممنونم، واقعا شرمنده شما دوستان عزیز هستم که اینقدر بدقولم.
زمان ثبت : شنبه 15 اسفند 1394 ساعت 09:18 [لینک نظر]
نویسنده : framarz
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
سلام فرانچسکا. خوشحالم بعد از مدتی تقریبا طولانی اومدی و پست قشنگ گذاشتی.اینکه شورشی هستی را خیلی دوست دارم.من هم تو شرکت آخرین نفری هستم که از عزل و نصب ها با خبر می شن.و برام اصلن هم مهم نیست. ناخنک زدن ها به چیز های ممنوعه است که روزمرگی ها تحمل پذیر می کند.دنیای به اصطلاح بزرگ ها برای کله پوک ها! listen to summer sadness
پاسخ:
سلاااااااام فرامرز عزیز، واقعا هم غیبتم طولانی شد. صد بار به خودم قول دادم مرتب بنویسم ولی درست نمیشم.
کاملا موافقم، دنیای بزرگ ها مال کله پوک هاست.
Yeah lana del rey, l like her voice
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.