X
تبلیغات
زولا
زمان ثبت : شنبه 22 خرداد 1395 در ساعت 22:56 ~ چاپ مطلب
نویسنده : فرانچسکا
عنوان :

?"Look out! Can you see where the madness began"


برچسب‌ها : در میان مشنگ ها، سوپرنچرالامتیاز فیلم را تو سایت IMDB چک کردم، 4.8 از 10. یعنی تقریبا افتضاح ولی خوب  هیچ گزینه دیگه ای نداشتم. امشب دلم می خواست یک فیلم ترسناک ببینم و این فیلم هم در ژانرهای Horror، mystery و thriller دسته بندی شده بود.با داشتن حدود 300 فیلم نمی دانم چرا اصرار داشتم این یکی را ببینم. معمولا مامان و بابا زیاد با فیلم ترسناک میانه خوبی ندارند برای همین به اتاق خودم کوچ میکنم و به ناچار فیلم را در لپ تاپ میبینم. پس زمینه فیلم کاملا تاریک است ، مجبور می شوم برای اینکه بهتر ببینم چراغ اتاق را خاموش کنم. فیلم Forest در رابطه با دختری آمریکایی است که به دنبال خواهر دوقلویش که در جنگلی در ژاپن گم شده است روانه این کشور می شود. افرادی که قصد خودکشی دارند به این جنگل وارد می شوند و معمولا هم کسی از آن خارج نمی شود. علیرغم هشدارهای بومیان منطقه، دختر وارد جنگل می شود و خوب دیگر همه می توانیم حدس بزنیم که چه اتفاقاتی برایش می افتد. تقریبا تمامی صحنه های ترسناک را از قبل می توانستم پیش بینی کنم، بنابراین وسط های فیلم حوصله ام سر رفت و فقط دلم می خواست تمام شود. می توانم بگویم حتی امتیاز 4.8 هم برای این فیلم زیاد بود.

جنگل مورد نظر در فیلم به "suicide forest" یعنی جنگل خودکشی و همچنین "see of trees" یعنی دریایی از درختان معروف بود و از حق نگذریم جنگل زیبایی بود. روز بعد همین طور که داشتم با تبلتم کتاب می خواندم یکهو این فکر  از ذهنم خطور کرد که شاید واقعا یک همچین جایی وجود داشته باشد. توی نت سرچش کردم. حدسم درست بود. منبع الهام این فیلم کاملا واقعی بود. این جنگل واقعا در ژاپن وجود دارد و به همین نام ها هم مشهور است و اسم ژاپنی آن  جنگل Aokigahara است. این جنگل در دامنه کوه آتشفشانی فوجی قرار دارد و به خاطر خاک غنی از آهن آن هیچگونه قطب نما، بیسیم و یا وسایل ارتباطی در آن کار نمی کند. تنها راه گم نشدن در جنگل استفاده از طناب یا نوارهای رنگی و بستن آن ها به درختان است تا بتوانید راه بازگشت را پیدا کنید. در غیر اینصورت هرگز نمی توانید از جنگل خارج شوید. انبوه درختان بهم تنیده در این جنگل و زمین ناهموار آن پیاده روی در آن را بسیار مشکل ساخته به گونه ای که شاخ و برگ های در هم تنیده درختان وزش باد و حتی روِئیت آسمان را نیز غیر ممکن می سازند. با وجود این شرایط تنها تعداد معدودی جاندار وحشی در این جنگل سکونت دارند و به گفته بومیان فضای آن بسیار ساکت است بطوری که شنیدن صدای نفس کشیدنتان بعد از یک مدت شما را آزار می دهد. بر طبق آمار پلیس ژاپن هر ساله حداقل 100 نفر در این جنگل خودکشی می کنند. این آمار تنها مربوط به اجسادی است که توسط پلیس و گروه های جستجوی محلی یافت می شوند. به گفته پلیس اجساد بسیاری در جنگل ناپدید می شوند چون در زیر جنگل غارهای یخی بسیاری نیز وجود دارند که امکان دسترسی به آن ها ممکن نیست. تمام ورودی های جنگل مسدود شده و تابلوهایی با مضامینی از جمله "زندگی شما هدیه ای گرانبهاست" ویا اینکه "قبل از وارد شدن به جنگل با مشاوران پلیس تماس بگیرید" و همچنین "از مسیر خارج نشوید"، نصب شده اند. در ضمن در تمامی ورودی ها نیز دوربین های مدار بسته  قرار داده شده اند. محلیان نیز که از این وضعیت به ستوه آمده اند به صورت داوطلبانه اطراف جنگل گشت می زنند تا از ورود افراد به جنگل خودداری کنند. با اینکه ژاپن طلایه دار خودکشی در جهان است اما  واقعا باورم نمی شد مردم ژاپن جنگلی داشته باشند که فقط برای خودکشی به آن جا بروند، چه چیزی در ذهن آن آدم ها می گذردکه برای مردن این همه مسافت را طی می کنند تا به آن جنگل برسند. ژاپنی ها مردمان عجیبی اند.

نظرات (6)
زمان ثبت : سه‌شنبه 15 تیر 1395 ساعت 20:10 [لینک نظر]
نویسنده : گیلاس آبی
امتیاز : 0 0
ترسناکترین فیلمی که دیدم tuneel تونل بود
البته فیلم نبود.میشه گفت مستند بود.
واقعا ترسناک بود
پاسخ:
مرسی حتما میبینمش.
زمان ثبت : جمعه 28 خرداد 1395 ساعت 14:15 [لینک نظر]
نویسنده : نانا
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
اونا معتقدند که جسدشون و مرگشون نباید کسی رو ازار بده ... مثلا خانواده شون یا نوجوانان... واسه همین به جایی میرن که کسی شاهد خودکشی شون نباشه.
پاسخ:
ولی متاسفانه این عمل ساکنین محلی اونجا رو خیلی آزار میده.
زمان ثبت : سه‌شنبه 25 خرداد 1395 ساعت 21:55 [لینک نظر]
نویسنده : نگار
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
سلام دوستم . چقدر دیر به دیر پست میزارید امیدوارم حالتون خوب باشه.
پاسخ:
سلام عزیزم
تنها دلیلش تنبلیه
مرسی عزیزم امیدوارم شما هم خوب باشید
زمان ثبت : یکشنبه 23 خرداد 1395 ساعت 09:20 [لینک نظر]
نویسنده : یه مریم
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
به نظرم راه خودکشی شگفت انگیز و متفاوتی میتونه باشه، حتی اگه مقصود هم خودکشی نباشه این راه حتما به سر اون آدمهایی میزنه که تنها راه آرامش رو فرار از همه می بینن... این فکر تا حالا به ذهن کی نیومده؟!!
پاسخ:
اره کلن ژاپنی ها شخصیت های متفاوتی دارند. ادم های جالبی هستند. میدونیدبه نظرم این ادم ها فقط به فکر مردن و تموم شدن نیستند وگرنه چرا این همه راه تا جنگل برن.
زمان ثبت : یکشنبه 23 خرداد 1395 ساعت 01:29 [لینک نظر]
نویسنده : مژده
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
سلام
امشب برای اولین بار و از وبلاگ خرمالوی سیاه به اینجا رسیدم و فقط یه چندتایی از مطالبتون رو خوندم.
بسیار لذت بردم
خسته نباشید و اینکه امیدوارم بیشتر بنویسید
پاسخ:
ممنون عزیزم
زمان ثبت : شنبه 22 خرداد 1395 ساعت 23:03 [لینک نظر]
نویسنده : موتور برق استارتی
وب/وبلاگ : http://goo.gl/Hv5FGe
امتیاز : 0 0
مطلب جالبی بود بازم به سایت شما سر میزنم
پاسخ:
تشکر
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.