X
تبلیغات
زولا
زمان ثبت : دوشنبه 25 دی 1396 در ساعت 22:19 ~ چاپ مطلب
نویسنده : فرانچسکا
عنوان :

Hope is a dangerous thing, Hope can drive a man insane

Matt Chinworth@


سرم به شدت درد می کند، این سرما خوردگی لعنتی دست از سرم بر نمی دارد. از جایم بلند می شوم و می روم آبی به صورتم می زنم. نیم ساعت وقت دارم آماده شوم. امروز روز ارائه یکی از درس هایم است و باید به آموزشگاه بروم. دو هفته به شدت درگیر کار بر روی این پروژه بودیم. خدا رو شکر امروز تمام می شود. از صبح گوشی ام را چک نکرده ام و کلن چند روزی است خبرها را دنبال نمی کنم. اینستا را باز می کنم. اولین چیزی که می بینم خبر غرق شدن سانچی است. به سراغ خبرگزاری های خارجی می روم، خدا رو شکر همگی غیر از سی ان ان فیلتر هستند. متاسفانه خبر صحت داشت. چهره خانواده های منتظر و امیدوارشون از جلوی چشمم دور نمی شود. بی اختیار وسط اتاق نشستم و گریه کردم. پارسال هم همین موقع بود که حادثه پلاسکو اتفاق افتاد. امید تو کشور من چیز خطرناکیه. نباید امید داشته باشی چون آخرش به بدترین نحو ممکن حالت گرفته می شود. روزها امید داشتیم آتش نشان ها زنده بیرون بیایند. واقعا همه امید داشتند، حتی کم ولی باز امید داشتند به این که معجزه ای رخ بدهد. امید داشتیم ملوان ها را نجات بدهند، با خودمون می گفتیم: مگه میشه، نفت کش به این بزرگی حداقل یک نفر از توش زنده بیرون نیاد. چین که کشور دوست و برادر بود. چی شد پس؟ 
خیلی وحشتناکه تو کشوری زندگی کنی که در همه زمینه ها ضعیفه: در فهمیدن مردمش، دیدن نیازهاشون، حمایت ازشون، در خوشحال کردن شون، در فراهم کردن حداقل های زندگی برای آن ها، در ارتباط برقرار کردن با کشورهای دیگر، در فرهنگ و تمدنی که فقط نامی از آن را به یدک می کشد...
این روزها خیلی خسته ام
خیلی خسته
انگار دارم قصری روی آب برای خودم می سازم
هر چه سعی می کنم به دور دست ها نگاه کنم و نقطه روشنی پیدا کنم که بهش چنگ بزنم  هیچی نمی بینم،
هیچی

پ.ن1: عنوان برگرفته از دیالوگ مورگان فریمن در فیلم رستگاری در شائوشنگ
پ.ن2: همیشه به این معتقدم که باید  به زندگی و آینده امید داشت ولی دارم کم کم حس می کنم شاید این فرمول اینجا جواب نمی دهد.
نظرات (1)
زمان ثبت : سه‌شنبه 26 دی 1396 ساعت 15:27 [لینک نظر]
نویسنده : جستجوگر
وب/وبلاگ :
امتیاز : 0 0
خیلی قشنگ ضعفهای جامعه را بیان کردید.
پاسخ:
ممنون
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.